Методичні рекомендації

Крахмаль Наталія Володимирівна, вихователь НВК “Ліцей-спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступенів №10»

 

Ще з самого дитинства ми вибираємо собі професію. Моє покликання – це мої діти! Педагогічна діяльність – це нелегка праця і обрати шлях вихователя не кожен наважиться. Головним помічником та порадником мені служить любов до дітей. Саме тому, відношення до професії з роками не зникає, а тільки стає мудрішим та глибшим. Скільки віддано справі за ці роки, а скільки, ще треба зробити…

Я, вихователь – життя моє як квітка.

Таке барвисте і яскраве.

В житті моєму є родзинка.

Чарівний світ шкільної справи.

Школа, в якій я працюю приймає участь в проекті «Інтегрований зміст випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчальний - виховний процес».

Я впроваджую нові підходи у навчанні та вихованні, які стимулюють творчість, розвивають інтелектуальні здібності дітей, ініціативність, формують стратегії поведінки, стилі життя, що відповідають засадам сталого розвитку, навички соціальної та екологічної відповідальності, екозбалансованого споживання, толерантності, взаємоповаги тощо.

Завдяки творчій діяльності, в дитині розвивається здатність самостійно реалізувати свої можливості.

Інтелектуально розвинені, обдаровані люди приносять велику користь суспільству, державі, є її гордістю.

Зараз дуже важливо виховувати в дитини здатність розробляти реальні плани майбутнього, здійснювати самоаналіз, готовність до самостійного вирішення життєвих проблем, вміння переборювати життєві труднощі і перешкоди, зменшення тривожності і страху за помилки і невдачі, а також прагнення до саморозвитку і самовдосконалення, потреба бути успішним у кожній значимій людини сфері життя і діяльності.

Пробудити в кожній дитині творчий початок, навчити працювати, допомогти зрозуміти й знайти себе, зробити перші кроки в творчості для радісного, щасливого і наповненого життя – до цього і прагну я в міру власних сил і здібностей, цікаво організовуючи роботу дітей.

Моїми формами роботи в цьому напрямку є:

- творчі роботи;

- тренінги з формування толерантної поведінки;

- руханки;

- рольові ігри та інсценізація відомих казок;

- дидактичні ігри;

- бінарні виховні заходи;

- екологічне виховання.

У нашому закладі я провела виховний захід «Небесна Сотня на варті миру». Він був спрямований на вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості, бажання стати гідними громадянами України.

Еколого-натуралістичну діяльність учнів здійснюю за допомогою створення агітбригад, які стимулюють у дітей певні знання, зміни моделі поведінки дітей та їх відношення щодо захисту оточуючого середовища, емоційної чутливості.  

В групі продовженого дня часто зіштовхуєшся з небажанням дітей вчитися. Зробити процес навчання більше цікавим для дітей мені допомагають:

Дидактичні ігри: «Радисти», «Шифрувальники», «Художники»,

Руханки: «Цифри», «Австралійський дощ», «Вуха».

Тренінги з формування толерантної поведінки проводжу з метою ознайомлення учнів із поняттям «толерантність», формую ціннісні відношення дитини до себе; уявлення про різновиди толерантності, готовності розуміти, приймати, спілкуватися з іншими людьми, взаємодіяти з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості.

Бінарно-театралізований захід англійською мовою «Попелюшка» – співпраця з учителями англійської мови.

23 січня 2018 року відбулося театралізоване дійство, чарівна казка «12 місяців» С. Я. Маршака. Діти відчували себе її героями, прониклися почуттями та переживаннями. Кожен учасник отримав свої враження, але головне що діти зробили правильний висновок: за кожен вчинок є своя винагорода!

Підсумок: Я щаслива, тому що у мене є можливість знову і знову пізнавати цей незвичайний світ разом зі своїми вихованцями.