Методичні рекомендації

Вихователь ГПД

Марганецької спеціалізованої школи І –ІІІ ступенів № 2 з поглибленим

вивченням англійської мови

Біжко Ю. С.

 

Організувати  роботу в групі продовженого дня так, щоб діти могли  брати активну участь у різноманітних   заходах  і змістовно відпочивати – нелегко.  Зрозуміло, що в другій половині дня діти вже втомлені.   Крім того всі мають різні здібності, різний рівень підготовки.  Тому необхідно  використовувати такі форми і методи, які б були найефективнішими. 

Саме такими  є інтерактивні  технології  навчання, які створюють найсприятливіші, комфортні умови, за яких кожен учень відчуватиме свою успішність,інтелектуальну спроможність.

У своїй роботі  я використовую інтерактивні методи навчання. Мною був проведений виховний захід, який пройшов у формі подорожі на тему «Ввічливість».

Мета якого вчити дітей доброти, Сприяти через ігри проявленню позитивних якостей характеру, виховувати доброзичливість, повагу до старших, бажання користуватися у повсякденному житті « чарівними словами».

При проведенні цього заходу я використовувала групову роботу, роботу в парах, « Мозковий штурм».

Надзвичайно цікавою на виховному занятті   була  інтерактивна гра « Так чи ні!». Я називала репліки , а діти за допомогою оплесків   сигналізують де правильна відповідь,    де – ні (  відповідь правильна – оплески,  ні – тиша. Якщо в ситуації чиниться неправильно,  то діти пояснюють, як треба чинити.  Це спонукає до розвитку зв’язного мовлення, навиків критичного мислення, формує вміння оцінювати вчинки людей та свої власні вчинки.

Відроджуючи традиції українського народу, напередодні Свята Великодня, разом з працівниками дитячої бібліотеки, провела захід з народознавства.

Під  час  заходу  активно  використовували народознавчий   матеріал. Ми  наочно  показали символи значення розпису писанок і розповідали,  що  вони  означають.  Наші розповіді  діти доповнювали  читанням  віршів,переказом легенд. Такі  заняття  сприяють вихованню  у  дітей  поваги  до  національної  культури і національних  звичаїв.

У класі на занятті « Творча майстерня» . діти спробували застосувати свої знання , отриманні під час відвідування бібліотеки на практиці. Вони залюбки « розписували» писанки методом торцювання.

Надзвичайно цікавою для дітей є інтерактивна  вправа «Незакінчені речення».   Спочатку визначаю тему, з якої учні будуть висловлюватись в  колі ідей.  Потім використовуючи уявний мікрофон, формую незакінчені   речення і пропоную учням закінчити Сьогоднішній урок навчив мене…

Прочитане оповідання спонукає мене до…

Найцікавішим завданням на сьогоднішньому уроці було…

Також одна із інтерактивних вправ була використана під час ігрового майданчику «Хай дитина знає кожна  — жартувати  з вогнем не можна!» Вихователь запропонував    дітям  рольову гру   «Виклик пожежників». По черзі діти були то диспетчером, то тим, хто повідомляє про подію. Після цього відбулося колективне складання діалогу між  «потерпілим» та «оператором» служби «101.

Нашій школі випала можливість прийняти участь у Німецькому проекті « Україна без сміття»

Разом зі своїми вихованцями ми приєдналися до шкільного проекту.

Мета якого: привернути увагу до актуальної екологічної проблеми сучасності – засмічення, з’ясувати, як впливає погана екологія на здоров’я людини, знайти шляхи подолання проблеми. Діти залюбки приймали участь у дискусії, малювали малюнки на екологічну тему.

Перед виконанням домашнього завдання на самопідготовці я проводжу « Хвилинки-розминки».

Це і ребуси, і тексти-плутанинки, і магічні квадрати, вправи на логічне мислення. Такі завдання сприяють налаштуванню дитини на роботу.

Своє завдання як  вихователя групи продовженого дня вбачаю не тільки в тому, щоб навчати та виховувати, але   й, в першу чергу, в тому, щоб зберегти здоров’я дітей створити умови для гармонійно розвиненої особистості. Тому багато уваги приділяю фізкультхвилинкам, прогулянкам на свіжому повітрі, рухливим іграм, змаганням, які діти дуже полюбляють.   Іноді ми практикуємо рухливі    вправи з інтелектуальним навантаженням. В вищезазначених іграх поєднуються дві складові: рух(адже це є природною потребою дитини) та одночасне виконання певного розумового завдання.

Інтерактивне навчання та інноваційно-комунікаційні технології дарують учням радісні хвилини. А там, де учні бажають учитися, прагнуть знати більше, є позитивні емоції, тоді й можна чекати гарних результатів від наших маленьких доброзичливих школярів, яких нам довіряють батьки і держава.