Методичні рекомендації

Методична розробка уроку основ здоров’я в 1 класі

вчителя початкових класів, спеціаліста вищої категорії Кулик Лариси Василівни

Тема: Що робити, коли заблукаєш. Моделювання ситуації пошуку, допомоги якщо заблукав. Загубився, відстав від класу.

Мета: Розвивати здатність орієнтуватись у складних ситуаціях; спонукати до виконання правил поведінки в автономній ситуації у населеному пункті; виховувати уважність, обережність, сміливість.

Обладнання: збірка оповідань, мультимедійна презентація, картки й плакати.

 

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний.

Всі сідайте тихо діти,

Домовляймось не шуміти,

Гарно руку підіймати,

Та знання мерщій хапати.

      1. Робота із загадкою.

Я і в місті, і в селі.

Обабіч мене стоять будинки

Великі й малі

  1.  

      2. Ситуація очікування.

- Діти, на якій вулиці ви живите?

- Чи можете ви заблукати на своїй вулиці?

- В нашому місті багато вулиць. І кожна з них приховує небезпеку.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

              - Сьогодні на уроці ми будимо вчитися орієнтуватися в складних ситуаціях, дізнаємось до кого треба звертатись по допомогу, якщо заблукаєш або загубився.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

     1. Читання й обговорення уривку з оповідання В. Волкова «Дзвонять! Відкрийте двері», «Білий сумний собака».

     2. Гра «Мікрофон».

     3. Вивчення правил поведінки

- Ситуація «обговорення».

-  Рольова гра «Я заблукав».

- Мультимедійна презентація

Запамятайте до кого можна звернутися по допомогу.

На вулиці. Попроси допомоги у полісмена, або у водія громадського транспорту.

У магазині: підійди до касира чи охоронця й скажи, що ти загубився.

У метро: звернись до чергового по станції.

     4.  – Як можна попросити про допомогу?  до кого треба звернутися? 

- Що слід розповісти про себе?

Висновок: Якщо ви заблукали, слід попросити допомоги в тих, хто в цих місцях працює. Але при цьому треба знати свою домашню адресу, телефони батьків і рідних. Можна зателефонувати безкоштовно в поліцію (т. 102) й розповісти що з тобою трапилось.

Музична пауза

V. Узагальнення та систематизація набутих знань.

     1. Гра «Подивись, подумай, поясни», (Потрібно вибрати картки з персонажами до яких можна звернутись по допомогу).

     2. Гра-підказка у русі. «Що мені робити, якщо я загубився?».

     3. Тестування «Так чи ні».

VI. Підсумок уроку.

VII. Рефлексія.