Міста і райони

08.02.2018 на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №77 комбінованого типу» Криворізької міської ради проведено засідання круглого столу для практичних психологів закладів дошкільної освіти Довгинцівського району з теми «Толерантність як важлива складова соціальної компетентності дошкільника».

Засідання відкрили методисти КЗ «Інноваційно-методичний центр» Криворізької міської ради Пруняк О.В. та Куц К.М., які повідомили про нові тенденції розвитку дошкільної освіти в межах обласного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

Учасники заходу основну увагу зосередили на вирішенні питань спрямованості роботи щодо формування та розвитку толерантності дітей в умовах ЗДО, поширенні ідей толерантності та практичного досвіду їх формування серед педагогів та батьків.

Практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №122 комбінованого типу» Криворізької міської ради Іванова Є.В. розкрила проблему толерантності, як важливої соціальної норми сьогодення.

Котляр О.В., практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №128» Криворізької міської ради, з власного досвіду роботи познайомила учасників з питанням поширення ідей толерантності в освітньому закладі з дітьми різних національностей.

Спрямованість роботи ЗДО щодо розвитку толерантного ставлення до дітей з особливими освітніми потребами роз’яснила практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №227 комбінованого типу» Криворізької міської ради Зайцева О.В.

Керівник методичного об’єднання, Семеряга О.В., практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №204 комбінованого типу» Криворізької міської ради, презентувала добірку анімаційних відео- та соціальних роликів з глибоким змістом, що допоможуть дорослим підняти тему інклюзії в процесі виховання дітей та легко пояснити, що спілкуванню та грі діагнози не перешкода. Також ознайомила учасників з таким візуальним методом навчання, як відеомодулінг, розкрила його важливість щодо формування толерантного ставлення дітей один до одного.

Обмін досвідом та презентація ігор практичними психологами: Білополою В.А. (комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №236 комбінованого типу» Криворізької міської ради), Краснобриж Ю.Г. (комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №162 комбінованого типу» Криворізької міської ради) та Шеременко Я.І. (комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (Центр розвитку дитини) №88» Криворізької міської ради) надав змогу учасникам круглого столу розширити та узагальнити власний практичний досвід з даної проблеми; обмінятися думками та професійними здобутками один з одним.

Інтерактивні ігри та вправи, що підготували Акун Є.А., практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №203 комбінованого типу» Криворізької міської ради, та Залубняк О.Г., практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №77 комбінованого типу» Криворізької міської ради, зацікавили колег, спонукали до активної взаємодії та підвищили рівень колективної згуртованості й професійної компетентності.

На завершення заходу практичні психологи переглянули виставку досвіду роботи практичних психологів ЗДО Довгинцівського району «Толерантне виховання дошкільнят» та розробили методичні рекомендації.