Міста і райони

08.02.2018 на базі КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №127 КТ» КМР відбулося засідання районного методичного об’єднання для вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів «Використання здоров’язберігаючих технологій в логопедичній роботі з дітьми із ЗНМ». Слухачі  переконалися, що застосування здоров’язберігаючих технологій допомагає організувати освітній процес з урахуванням інтересів дитини, підтримати його активність, самостійність, ініціативність. Вимовляння звуків – це результат скоординованої роботи всього організму, а не тільки артикуляційних органів. Точне виконання вправ для ніг, рук, голови, тулуба готує роботу губ, язика, нижньої щелепи. Наш організм потребує, щоб його охороняли, оберігали, містили в порядку і постійно підживлювали. Для цього і потрібні здоров’язберігаючі технології. 

Практичні вправи, виконані під час засідання вихованцями старшої групи №8 під керівництвом вчителя-логопеда Ковальчук Л.П., вихователя Нєваліхіної І.М. та музичного керівника Турашевої Л.В., сприяли пробудженню інтересу до занять, вмінню розуміти словесні інструкції, розвитку темпо-ритмічної, інтонаційної і складової структури мовлення, уваги, пам'яті, посидючості, збагаченню активного словникового запасу, формуванню зв'язного мовлення, допомагали зробити мову яскравою та емоційною, закріпити елементи пальчикової гімнастики, релаксації і емоційної розрядки. 

Ми нагадали слухачам технології, які допоможуть зробити так, щоб дитина сама захотіла займатися і отримувала від цього задоволення, тоді процес розвитку не завдасть шкоди її здоров'ю.