Міста і райони

Разом з «Останнім дзвоником» прийшли довгоочікувані канікули для всіх здобувачів освіти України. Весна поступово перейшла в літо, кожного з нас тішить розкішний зелений килим трав, усе в природі буяє, набираються соку плоди. І, як завжди, у цей час радо зустрічають дітвору оздоровчі дитячі табори.

Літні канікули – це мрія усіх без винятку дітей, тому вихованці Вільненського НВК разом зі своїми старшими наставниками також з радістю поринули в «Цікавий світ відпочинку». Для того, щоб дозвілля було веселим і радісним, щоб порядок і дисципліна завжди були приємними супутниками, у День знайомства почесні жителі Дитячої Країни проголосили свій девіз, речівку та привітання, а також з радістю пов’язали галстуки кольорів веселки. Добре відпочити, набратися здоров’я, прекрасних вражень і гарного настрою побажала відпочиваючим керівник табору Макарова Олена Сергіївна та її заступник Щербакова Світлана Іванівна.

Цікаво було організовано і проведено День захисту дітей у сільському Будинку культури (директор Ракаєва О.О.), де всі мали змогу гарно провести час разом з іграми, піснями та конкурсами. Щодня на шкільному подвір’ї під веселу музику проводилася ранкова зарядка, у загонах - заплановані рухливі ігри, тематичні заходи, години спілкування, зустрічі, спортивні естафети. Кожен день був насичений добрими подіями і справами завдяки майстерності, креативності та фантазійним здібностям педагогів НВК. Змістовно пройшли – День малюнка, професії, безпеки, здоров’я, спорту, музики, таланту, квітів, казки, добра, патріотизму. Яскравості додала хореографічна композиція «Україно, будьмо!» та сучасний патріотичний «Флешмоб» (керівник Анкудінова Н.Ю.).

Бібліотечні години принесли дітям задоволення від дотику до книги, де кожен мав змогу розширити знання, поспілкуватися, просто перегорнути сторінки новинок та надати допомогу «Бібліотечній майстерні». Поряд з бесідами з безпеки життєдіяльності, створенням власноруч ілюстрованої книги «Пензлем розкажу про казку», усіх чекала і казкова вітальня «Читаємо разом».

Дітлахи з великим задоволенням писали враження від пройденого дня, прийняли участь у мальовничому вернісажі малюнків про улюблених казкових героїв, переглянули «Золоту казкову поличку», побувавши у «Чарівному світі дитячої книги». Відвідавши «Острівець Здоров’я», всі зрозуміли, що сьогодні бути здоровим актуально і модно. Через книгу познайомилися з зірками Олімпійського спорту, дарували один одному гарний настрій і посмішку. Вразив своїм різнобарв’ям і «Квітковий вернісаж», на якому загони презентували власноруч створені квіти. Їх захистом були продекламовані вірші, пісні, легенди. Квіткова галерея чудово прикрасила фойє, створивши яскраву «Посмішку ЛІТА». У загонах постійно працювала «Валіза добрих справ», де друзі надавали один одному допомогу, знайомилися з матеріалами про ввічливість, чемність, порядність.

Однією із цікавих сторінок роботи для дітей було знайомство з професіями. Корисною стала зустріч з фахівцем по профорієнтації Центру зайнятості Пасішною Іриною Миколаївною, яка провела чудові тренінги, ігри, бесіди про професії, їх безпечність та важливість. Усі загони побували на екскурсії у сільській бібліотеці, де всіх гостинно зустріла бібліотекар села Вільне Брагіна Наталія Василівна. Діти переглянули нові надходження художньої літератури, познайомилися з поробками своїх ровесників до прочитаних творів та збірками обласного видавництва «Ластів’ята» в яких надруковані перші спроби пера – вірші юних поетів Дніпропетровщини. Серед них побачили і випускників рідного НВК. Зачитували їх вірші, декламували власні, ділилися враженнями, розгадували загадки, говорили про бережне відношення до книги.

 Відвідавши амбулаторію, присутні дізналися про необхідність і важливість такої професії, як лікар. Консультаційні хвилинки люб’язно провела сімейний лікар Дубовик Ольга Володимирівна, а роботу в регістратурі продемонструвала Котенко Наталія Григорівна. У місцевому клубі, відпочиваючі, залучилися до таночка та ігор. Весело і цікаво проводилися віртуальні мандри, аукціони розваг, конкурси, розгадування загадок та вікторини.

Непомітно пролетіли дні відпочинку у оздоровчому таборі «Сонечко». За той час багато чого встигли зробити – вивчили нових пісень, прочитали нові книги, прийняли участь у різних конкурсах, змаганнях, малювали стіннівки, власноруч робили квіткові орнаменти і пейзажі, навчилися гарно танцювати і декламувати, надали допомогу підручникам в бібліотеці, постійно доглядали за квітами, здійснили екскурсії. Всі діти проявили себе талановитими і умілими, уважними і чуйними, порядними і чемними. Найактивніші були нагороджені сувенірами, аплодисментами та усмішками. Враження, емоції надовго залишаться в пам’яті кожного, а ще – фото на згадку. Оточуючи любов’ю і піклуванням, ми, дорослі, радіємо з того, що можемо кожному допомогти стати добрими і порядними людьми.

Тож, щасливих канікул усім! Задоволення від відпочинку! До зустрічі восени ! З новими силами до нових звершень!

 

Лідія Шерстюк,

бібліотекар

Вільненського НВК