Міста і райони

Прихід весни приваблює усіх нас своєю красою, подихом свіжого повітря, молодою зеленню, яскравим квітом. Саме в цю пору року відбувалися і визначні події та відкриття всесвітнього значення. Місяць-квітень багатий на свята, а ще його називають «космічним», бо 12 квітня увесь світ відзначає День авіації та космонавтики. У цей день 1961 року у небо злетів космічний корабель на якому було здійснено перший політ людини в космос. Для часу, в якому ми живемо, звичними стали польоти різноманітних космічних апаратів до багатьох планет Сонячної системи, не один раз люди побували на Місяці, зробили грандіозні відкриття. Та головне, що ми живемо на землі, яка стала однією із стартових площадок всього людства і в сузір’ї незгасних героїв ясно світить коротке життя першого космонавта планети Юрія Гагаріна.

З метою розширення світогляду дітей, поглиблення їх знань в області авіації і космонавтики, пробудження зацікавленості і інтересу до космосу для вільненських вихованців НВК було проведено ряд цікавих заходів.

 Розглядаючи підібрані матеріали про вабливе безмежжя яскравих зірок, далеке Сонце, близький Місяць та, гортаючи сторінки книг про невичерпну глибину Всесвіту, учні доповнили свої знання у рубриці виставки «Через терни до зірок». Бібліотечна поличка «Я твій син, Україно!» для кожного з присутніх розкрила життєвий шлях українського космонавта Леоніда Каденюка. Власноруч створена викладка ученицею 4 класу Шабановою Кірою «Зупинись на хвилинку, подивись на новинку!», де дівчинка презентувала ілюстровану книгу Є.Дубровського з домашньої бібліотеки «Світ навколо нас», привернула увагу не одного користувача. Адже в ній цікаво і змістовно була розкрита не лише тема таїни Всесвіту, Галактики, Зірок а і ряд інших бесід про Світ і його закони.

З великим задоволенням малеча групи дошкільного відділення «Капітошка» роздивлялася портрети першого космонавта Юрія Гагаріна та космонавта України - Леоніда Каденюка. Цікавою була для них і космічна техніка, адже недарма всі в дитинстві мріють ракетою полетіти у безмежний світ сузір’я. Космічний екскурс для них провели учні 4 класу - Ісаєва Аліса, Мельник Олександр та Мерщанська Катерина. Старші друзі поділилися також спогадами про своє безтурботне дитинство і щоденний прихід до дитячого садочка.

З поглядом у світле майбутнє живуть діти сьогодення. Тож, хай їх веселковий шлях буде освітлений сяйвом чарівних зірок!

 

Лідія Шерстюк,

бібліотекар

КЗ «Вільненський НВК

«Школа – дошкільний заклад»