Міста і райони

Протягом двох днів – 07.09-08.09.2017 – на базі комунального позашкільного закладу «Дитячий оздоровчий табір «Сонячний», що знаходиться у Гурівському лісовому масиві Кіровоградської області, відбулися одразу два зльоти: ХІІ міський зліт юних натуралістів «Мій рідний край – моя земля» та ХІІІ міський зліт юних туристів-краєзнавців «Моя земля – земля моїх батьків».

На змагання прибули по одній команді туристів та по одній команді натуралістів від всіх районів міста Кривого Рогу, всього 112 учасників.

У перший день зльоту після урочистого відкриття розпочалися змагання, конкурсна програма була дуже насиченою і передбачала ряд випробувань, пов’язаних з історією, географією, краєзнавством, екологією. Команди змагалися в конкурсах, які в туристів-краєзнавців та натуралістів проходили паралельно. В різних куточках табору проходили захист проекту озеленення та впорядкування території, конкурс фітодизайну «Чарівна фантазія» та туристична вікторина. Наступним етапом зльоту в цей день були: захист творчих робіт за напрямами краєзнавчих досліджень, змагання з велотуризму «Фігурне водіння велосипеду», змагання з техніки пішохідного туризму «Туристична естафета», а з натуралістами була проведена одноденна експедиція на створеній екологічній стежці.

Ввечері учасники проявили свої артистичні таланти в конкурсі «Візитка». Найкращими виявились команди туристів та екологів від Довгинцівського району, туристів від Центрально-Міського та Металургійного районів. З такою ж дружньою, веселою атмосферою учасники продовжили свій вечір дискотекою.

Наступний день зльоту був не менш яскравим. На юних туристів та натуралістів чекали такі випробування та конкурси: фотозвіт про дослідження екологічної стежки, конкурс «фоторепортаж», туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут, а також конкурс «репортаж», який до останнього дня зльоту був сюрпризом для учасників.

Вкінці на команди чекало найцікавіше та найочікуваніше: урочисте закриття зльотів та нагородження переможців.

За результатами всіх конкурсів та змагань був виведений загальний протокол ХІІ міського зльоту юних натуралістів «Мій рідний край – моя земля»:

І місце – команда «Паросток» Покровського району, керівник Бурко С.М.,

ІІ місце – команда «Саксагань» Саксаганського району, керівники Боровенська Р.А., Алєка І.А.,

ІІІ місце – команда «Планета у долонях» Довгинцівського району, керівник Кашечко О.С.

За загальним протоколом ХІІІ міського зльоту юних туристів-краєзнавців «Моя земля – земля моїх батьків» місця розподілились так:

І місце – команда «Фортуна» Покровського району, керівники Маханько І.В., Бакун Л.С.,

ІІ місце – команда «Вершина» Центрально-Міського району, керівник Янієва-Тарасова А.В.,

ІІІ місце – команда «Горизонт» Інгулецького району, керівник Мєщанін І.В.

Протягом двох днів учнівська молодь брала активну участь в оздоровчих та спортивних заходах, культурно-розважальних програмах. Діти знайшли нових друзів та набули досвіду з різних питань краєзнавства, туризму та екології.