МОН

40 відео з рекомендаціями для вчителів початкової школи щодо використання сучасних методик навчання дітей у 1-4 класах набрали понад 150 тис переглядів на  youtube та ще 102 тис людей дізналися про відеорекомендації на сторінці онлайн-платформи EdEra у Facebook.

Найбільше цікавилися новими методиками із викладання  Літературного читання та Математики. Особливо популярними на Facebook стали звернення сучасних українських письменників, що розповідали про себе та свої книжки. Зокрема, багато  переглянули відео-звернення Тетяни Стус, Наталії Саражинської,Олесі Мамчич, Тетяни Бєляєвої та Світлани Скворцової.

“Щоб у 2018 році запустити  перший клас Нової української школи, нам потрібно перенавчити 22 тис учителів, що візьмуть перший клас Нової української школи і понад 3 тис завучів. Ми покладаємо великі надії на прогресивних учителів-практиків, що вже зараз готові вчитися новим методикам, і які власним прикладом демонструють, яким має бути сучасний вчитель. Ці допоміжні відео – наш крок у допомозі викладачам навчитися новим методикам та отримати вільний доступ до знань про роботу із сучасними дітьми”, - пояснила Лілія Гриневич.

Вона додала, що успіх проекту оновлення програм – заслуга продуктивної співпраці МОН із громадськістю, зокрема, освітньою онлайн-платформою EdEra, без якої цей процес не міг би бути таким відкритим та прозорим.

“Думаю, що чверть мільйона переглядів – не межа. Чим більше учителів усвідомлюватимуть потребу у додатковій інформації і розумітимуть, як самостійно навчитись новим методикам – тим більшою популярністю користуватимуться подібні матеріали”, – зазначив керівник проекту EdEra Ілля Філіпов.

Нагадуємо, що оновлення програм початкової школи об’єднало понад 4,5 тис експертів, учителів-практиків та батьків навколо оновлення програм для 1-4 класів. Ці коментатори лишили більш як  8,5 тис пропозицій до програм, більшість із яких були враховані.

Також наразі продовжується оновлення програм для базової школи. Вже минуло 2 сесії публічного обговорення, в межах якого до програм внесли понад 10,5 тис пропозицій. Презентація фінального драфту програм відбудеться 25 травня, а протягом червня-липня закінчиться робота із консолідації нових навчальних матеріалів для використання вчителями на уроках в межах оновлених програм.

Довідково: ознайомитися з онлайн-уроками щодо використання нових методик навчання у початковій школі можна за посиланням: https://www.ed-era.com/mon.html