ОДА і ДОН

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017  № 743-р «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки», керуючись наказом Міністерства освіти і науки України від 18.09.2017  № 1278 «Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області розроблено Програму модульного навчання учнів ПТНЗ регіону з військово-патріотичного виховання в рамках зазначеної гри.

Програма модульного навчання з військово-патріотичного виховання, передбачає закріплення знань з курсу безпеки життєдіяльності, Захисту Вітчизни, фізичного виховання  та здобуття практичних навичок для використання в повсякденному житті та в екстремальних умовах.

Форми   проведення   занять:   теоретичні,  практичні,   тренінги.

            Програму розраховано на три модуля навчання і включає в себе теоретичний та практичний матеріал по розділам:

■         Військова підготовка;

■         Прикладна фізична підготовка;

■         Основи медичних знань та цивільний захист;

Важливим ресурсом  у проведенні даної програми є тісна співпраця НМЦ ПТО з державними,  громадськими та волонтерськими організація, таких як: ДОО Товариство сприяння обороні України, ДОО Товариство Червоного Хреста України, ДОГО «Січеславське Козацтво Запорозьке»,  КП «Патріот».

Так,  з 29 січня по 16 лютого 2018 року в закладах професійної освіти регіону розпочинаються навчання І модулю з військової підготовки. Модульні заняття проходитимуть в межах позакласної виховної роботи навчальних закладів. Навчальні заняття проходять  у формі комплексних та спеціалізованих заходів в групі, спортивному залі, польових умовах, спортивних змаганнях, що дозволяє вдосконалювати та розвивати у молоді свідоме прагнення до здорового образу життя, сприяє формуванню особистості - патріота та громадянина України. Зміст навчально-практичної роботи будується на основі даної Програми, місцевого клімату та індивідуальних особливостей учнів. Передбачається залучення до навчання понад 1000 учнівської молоді ПТНЗ.

Головним завданням  проведення зазначеної програми формування у молоді свідомого прагнення до здорового способу життя, набуття стійких навичок безпечної поведінки в оточуючому середовищі, уміння надати допомогу в скрутних умовах через організацію та проведення Всеукраїнської гри «Сокіл».

 

В. ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області