ОДА і ДОН

З 29 травня по 1 червня 2018 року в рамках проведення ІІ-го спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму
“Еко Форум - 2018”, на базі виставкового центру “КОЗАК ПАЛАЦ” відбулась міжнародна наукова конференція “Ботанічні сади та дендропарки – центри формування екологічної культури у сучасному інноваційно-освітньому просторі”, яка була присвячена 60-річчю позашкільного навчального закладу “Дитячий парк “Запорізький міський ботанічний сад” Запорізької міської ради Запорізької області. У конференції взяли участь науковці вищих навчальних закладів освіти, ботанічних садів України, понад 100 чоловік з різних екологічних та промислових організацій, представники місцевого самоврядування, були делегації з Китаю, Польщі та інших країн.
За підсумками роботи конференції був надрукований збірник статей та оновлений каталог рослин позашкільного навчального закладу “Дитячий парк “Запорізький міський ботанічний сад” Запорізької міської ради, який став підсумком 60-річної інтродукційної роботи співробітників закладу.

Від комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Педан Ю.Ф.) участь у конференції взяли Іванус А.В., методист з сільськогосподарського напрямку, та Кривуля І.Г., керівник гуртка. Під час заходу відбулося знайомство з директорами та співробітниками Національного дендрологічного парку “Софіївка” Національної академії наук України, Національного ботанічного саду ім. М.М, Гришка НАН України, ботанічного саду ім. академіка О.В. Фоміна Київського національного університету ім. Т.Шевченка, ботанічного саду Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, ботанічного саду загальнодержавного значення Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та іншими.

                 Під час конференції висвітлювались питання різноманіття колекцій ботанічних садів як основи для наукової та освітньо-виховної діяльності, обговорювались проблеми зі збереження, реконструкції та подальшого розвитку ботанічних садів України, піднімались проблеми екології міста, забруднення ландшафтів, кронування дерев, співпраці з ботанічними садами та дендропарками закладів освіти, їх роль у формуванні екологічної компетентності учнів та інші.

Під час заходу для учасників конференції була проведена екскурсія по території та оранжерейно-тепличному комплексу позашкільного навчального закладу “Дитячий парк “Запорізький міський ботанічний сад” . Одним із улюблених місць відвідувачів саду є оранжерея “Зимовий сад”, яка налічує близько 100 видів рідкісних тропічних та субтропічних рослин. Приваблює колекція фікусів, папоротей, вражає розмірами пальма Вашингтонія нитконосна, тахікарпус Форчуна, лівістона китайська та інші. Теплиця “Сукулентні рослини” налічує близько 600 таксонів і дивує своїм розмаїттям.

На сьогодні в закладі працює 22 гуртка еколого-натуралістичного, художньо-естетичного, соціально-реабілітаційного напрямків, в яких виховується понад 800 дітей. Багато років колектив закладу разом з вихованцями проводить роботу зі збереження, вивчення, акліматизації, розмноження ботанічних колекцій. Влітку учні шкіл та студенти середніх та вищих навчальних закладів проходять природничу і виробничу практику.

Для учасників заходу була організована також екскурсія по території національного заповідника “Хортиця”, до ІКК “Запорізька Січ”, де присутні дізналися багато нового і цікавого про історичні факти українського козацтва.

 

Методист КЗО“ОЕНЦДУМ” ІВАНУС А.В.