ОДА і ДОН

Команда з м. Павлограда Дніпропетровської області – Сенкевич Єлизавета та Нікуліна Єлизавета, учениці 8 класу Павлоградської загальноосвітньої школи № 15, вихованки комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів” м. Павлограда (далі – СЮН, директор Кириченко К.Б.), під керівництвом Мамотенко Юлії Олександрівни, заступника директора СЮН, 22-24 травня поточного року взяла участь у фінальному етапі Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху “Зелена естафета” на базі комунального закладу “Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради” (далі – Черкаський обласний центр).

Організатор участі команди у заході – комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор
Ю.Ф. Педан).

Під час проведення заходу 20 команд-переможців обласних етапів серед закладів середньої загальної та позашкільної освіти з 12 областей України звітували про свою наукову, просвітницьку та практичну природоохоронну діяльність.

Програма заходів фінального етапу “Зеленої естафети” також включала проведення моніторингових досліджень на території Черкаського обласного центру та написання тестових завдань у Черкаському державному технологічному університеті.

23 травня для учасників Естафети було проведено квест, під час якого учасники продемонстрували знання по проведенню польових та моніторингових досліджень. Також юні природоохоронці виконали ліхеноіндикаційні та фітоіндикаційні дослідження, дослідження з виявлення вмісту нітратів у сільгосппродукції, використання сорбентів для освітлення води і визначення ідеальної ваги та адаптаційних можливостей організму, взяли участь у психологічному тестуванні.

Після обговорення підсумків роботи всі учасники заходу ознайомилися з навчальними лабораторіями кафедри екології Черкаського державного технологічного університету та досягненнями студентів у науково-дослідній роботі.

Учасники Естафети відвідали “Колиску козацтва” – місто Чигирин; резиденцію Богдана Хмельницького; село Суботів та Холодний Яр — реліктовий лісовий масив, в якому заходиться один з найстаріших та найбільших дубів в Україні – Дуб Максима Залізняка.

Всі конкурсанти були у захваті від екскурсій до Черкаського зоопарку, лабораторій природничих наук Черкаського державного технологічного університету та оглядової екскурсії “Мандрівка козацьким Чигирином”.

За підсумками фінального етапу Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху “Зелена естафета” команда КПНЗ “Станція юних натуралістів” м. Павлограда була виборола І місце серед команд закладів позашкільної освіти, за що була нагороджена грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Керівник команди, Мамотенко Юлія Олександрівна, за ефективну організаційну роботу та залучення дітей до участі у заході також була відзначена грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

За заслуги перед українською природою, виховання екологічної свідомості, залучення дітей та учнівської молоді до охорони природи, активну участь у Всеукраїнському юннатівському природоохоронному русі “Зелена естафета” КПНЗ “Станція юних натуралістів” м. Павлограда було нагороджено грамотою за підписом Голови Українського товариства охорони природи.

 

Заступник директора

КПНЗ “СЮН” м. Павлограда