ОДА і ДОН

Вперше буккросинг з’явився в дитсадку №2 Марганця. «Вільні полиці» – для двох сотень дошкільнят. Подарунок малечі зробила ДніпроОДА.

«Буккросинг у формі англійського слова READ облаштували й наповнили книгами у ДніпроОДА два роки тому. З тих пір такі креативні полиці даруємо всім охочим – це абсолютно безкоштовно. Тільки у держустановах їх налічується понад 30-ти. Це не враховуючи книжні куточки, які з’являються у реконструйованих школах, – розказав радник голови ДніпроОДА Юрій Голик. – Наразі буккросинг є і в дитсадку. Прищеплюємо любов до книг змалку».

Креативний простір створили у найстарішому дитсадку Марганця – «Кульбабка».

Різнобарвні полиці у вигляді англійського READ облаштували в кабінеті, де працюють психолог та дефектолог.

Півсотні книжок – для дошкільнят.

«ДніпроОДА вже просто не може без добрих традицій. Серед них – і буккросинги. Полиці облаштовуємо в Марганці не уперше, але вперше – у дитячому садку. Тут книги останнього зразку. Завдяки їм виховуємо покоління нових українців», – зауважив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Тут знайшлося місце і казкам, і оповіданням, і віршикам. Книжки на поличках розташували неабияк, а з розумом.

Для діточок старшого дошкільного віку, книголюбів віком поменше… Читанки на логічне мислення… Література, яка розвиває креативність.

«Книжки тематичні. Наприклад, про тварин чи пори року, – сказала завідувачка дитсадка Наталія Литвин. – Діти читають літературу разом з вихователем або можуть усамітнитися з книгою».

Кожен бажаючий може прийти і взяти будь-яку книжку, але натомість поставити іншу.

Батьки кажуть, про головне правило вільного руху книг знають.

«Я в захваті від книжкового куточку. Зокрема, мій син любить читати. Розглядає читанки з неабиякою цікавістю», – говорить мати Світлана Шавкун.

Книги яскраві, ще пахнуть типографською фарбою. У «Кульбабці» – чотири ясельні та п’ять дошкільних груп. У них виховуються дві сотні маленьких мешканців Марганця.

Марганець найактивніше долучився до буккросингового руху. На сьогодні у місті налічується більше десяти «вільних полиць».

«Ми почали з будівлі виконкому, а потім пішло-поїхало. Зараз маємо буккросинги майже в кожній школі. У дошкільному закладі це перша ластівка і сподіваємося, не остання», – сказала мер Марганця Олена Жадько.

Буккросинг простує Дніпропетровщиною – незабаром дістанеться й до вас.