ОДА і ДОН

Обласна влада підтримує проекти з навчання студентами своїх ровесників. ДніпроОДА готова надавати під такі ініціативи приміщення та інформувати про них молодь. Про це сказала начальник відділу науки і вищої освіти департаменту освіти і науки ДніпроОДА Ірина Шумік на відкритті безкоштовних мовних курсів «Молодь для молоді».

 

«Підхід, коли для молоді проводять заняття їх ровесники, дозволяє уникнути певного дискомфорту, тому що вони мають однакові цінності і зацікавлення. Це дозволяє говорити однією мовою і на актуальні для них теми. ДніпроОДА підтримує такі ініціативи, і ми вдячні нашим партнерам за співпрацю. Це дає гарні результати і можливість покращити якість занять», - зазначила Ірина Шумік

 

ДніпроОДА підтримала ініціативу ще на її початку, близько двох років тому, додала Ірина Шумік. За її словами, тоді для занять молоді надавалися приміщення у будівлі адміністрації

 

«Ми з радістю долучилися, навіть деякі співробітники нашого департаменту ходили на ці курси. Цей проект є надзвичайно актуальним», - сказала вона.

 

На відкритих 13 квітня курсах молодь вивчатиме 3 мови: англійську, німецьку, польську. Німецька та англійська обрані як найуживаніші сьогодні в світі. Польська – як своєрідний новий тренд, оскільки багато молоді їде до Польщі на навчання та роботу. Заняття триватимуть два місяці, а після їх закінчення учасники отримають відповідний сертифікат.

 

«Ми дуже сподіваємося, що цей проект буде мати успіх… Така методика сприяє підвищенню якості отриманих знань», - зауважила Ірина Шумік.

 

Курси з безкоштовного навчання молоді іноземним мовам проводиться вже вчетверте, розповіла координатор проекту Марина Богуславська.

 

«У нас набрано п’ять груп, приблизно по десять осіб у кожній. Ми не відходимо від граматики та основних правил, але сенс у тому, що діалог проходить «на рівних», і учасники легше сприймають інформацію», - сказала вона.

 

Серед викладачів – нещодавні випускники та студенти вишів Дніпра.

 

«Я захопився Польщею, її мовою і культурою, це стало моїм хобі. Тепер є певні навички, багаж знань, мене запросили до проекту, і я тут викладаю польську… Є викладачі з нестачею практики, є студенти, яким важко ходити на дорогі курси. Тому така взаємовигідна можливість – об’єднати викладачів і студентів – зараз дуже актуальна», - вважає один з викладачів проекту Микола Решетняков.

 

Загалом навчатися будуть більше п’ятдесяти студентів. У кожного з них своя мотивація. Одна з популярних причин – вивчити мову для підняття своєї «вартості» на ринку праці.

 

«Я прийшов на курси німецької, тому що хочу подивитися світ, з’їздити до Німеччини і знайти там роботу», - сказав студент Олександр Кириченко

 

На курсах студентам дадуть базу іноземних мов, досвід спілкування у розмовному та діловому стилях і навіть сленгом.

 

Проект «Молодь для молоді» реалізується в рамках програми «Молодіжний лідер» Німецького товариства міжнародного співробітництва. Проект здійснює громадська організація «Європейська молодіжна спільнота» за фінансової підтримки німецьких партнерів.