ОДА і ДОН

З метою всебічної підтримки обдарованої молоді, активізації роботи науково-дослідницьких експедицій, екскурсій з практичним досвідом роботи із зоології на базі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді з 07.06.2017 по 09.06.2017 року відбувся V Всеукраїнський експедиційно-польовий зборі команд юних зоологів. Організатор заходу комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю.Ф.).

Від Дніпропетровської області на зборі свою роботу представила команда комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів” м. Павлограда під керівництвом Заярної Олени Олегівни, керівника гуртка. Під час заходу учасники команди виконали лабораторну роботу з ентомології на кафедрі біологічного факультету Ужгородського національного університету та зоологічні практикуми з орнітології, ентомології, “Лісова фауна”.

Сургай Владислав та Омецинський Денис, учні Павлоградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9, вихованці комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів” м. Павлограда, представили дослідницьку роботу “Вивчення особливостей поведінки ремеза звичайного (Remiz pendulinus) у весняно-літній період на території міста Павлограда”, взяли участь в оформленні фотовиставки “Тваринний світ України”, для якої наша команда підготувала дві фотороботи з зображенням представників фауни нашого краю – лисиць та диких кабанів.

В рамках експедиційно-польового збору учасники відвідали зоологічний музей Ужгородського національного університету, пам’ятник воїнам-визволителям на україно-словацькому кордоні, форелеве господарство “Шипот”, Закарпатський краєзнавчий музей та творчі лабораторії, куточок природи та пташник Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

За результатами експедиційно-польового збору команда-учасниця заходу посіла ІІІ місце у фотовиставці та ІІІ місце в конкурсі-презентації за високий рівень проведення досліджень із вивчення фауни рідного краю.

Захід був насиченим, цікавим, юннати отримали практичний досвід роботи з зоології, що сподіваємося допоможе їм у подальшому професійному самовизначенні.

 

Методист

КЗО“ОЕНЦДУМ” ДОР

ІВАНУС А.В.

 

Директор КПНЗ“СЮН”

м. Павлограда

КИРИЧЕНКО К.Б.