ОДА і ДОН

260 вихованців Центру корекційної роботи та інклюзивного навчання у Дніпрі розвиватимуться в комфортних умовах. Тут вперше за півстоліття утеплюють спальний корпус. Сучасний простір для дітей з особливими потребами створює команда ДніпроОДА.

«Робимо все, аби навчання особливих дітей було максимально комфортним. Цьогоріч у 51 школі області відкрили медіатеки. У Петриківській школі для «інклюзивних дітей» облаштували першу в Україні ресурсну кімнату. Загалом в області працює вже майже 150 інклюзивних шкіл, де навчаються близько 400 дітей», – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

У Центрі корекційної роботи та інклюзивного навчання – діти з усієї області. Показання – ДЦП, затримка розвитку, порушення слуху та мови, аутизм. Минулоріч для реабілітації «дітей дощу» команда ДніпроОДА переобладнала занедбані майстерні у сучасний Центр. У 2017-му взялася за капремонт спального корпусу інклюзивного закладу.

«Із 260 дітей, які в нас навчаються, більше половини залишаються на ніч. А ніч має бути теплою. Попрохали, аби нам виділи кошти на утеплення спального корпусу – ДніпроОДА відгукнулася», – розказала директорка Центру Ірина Родименко.

Зберігатиме тепло енергоефективний фасад, який розфарбовують у зелений, червоний і фіолетовий кольори. У Центрі кажуть, такий ремонт – вперше за 54 роки.

У триповерховій будівлі, яку оновлюють, комбіновані кімнати: в одних вихованці відпочивають, а в інших готуються до школи. Юлія Галета уже другий рік поспіль приводить до Центру сина Ростислава, хворого на ДЦП.

«Таких дітей, як мій син, тут адаптують до життя. З ним працюють і логопед, і психолог, і корекційний педагог. Я задоволена», – зізналася мама.

Усі роботи підрядники обіцяють завершити до початку опалювального сезону. У 2018-му стануть до ремонту навчального корпусу, зведеного ще в XIX столітті.

«Цьогоріч реконструюємо в області 25 шкіл. Ми їх оновлюємо як зовні, так і зсередини. Із похмурих будівель радянської епохи навчальні заклади перетворяться на комфортні, у яких хочеться вчитися», – зауважив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

Завдання, яке поставив перед своєю командою губернатор Валентин Резніченко, – до 1 вересня 2019 року усі школи та інтернати регіону мають набути сучасного європейського вигляду, наголосив він.