Реформа освіти

 

Як організувати управління освітою у громаді та як оптимізувати мережі шкіл. Цьому навчали сьогодні представників об’єднаних громад та освітян області на спеціальному робочому семінарі. 

Чим управління відрізняються від адміністрування, як організувати роботу відділів освіти об’єднаних територіальних громад, оптимізувати мережі шкіл та зробити якісним навчання. Ці важливі питання розглядали сьогодні учасники робочого семінару «Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління до реалізації плану оптимізації мережі шкіл». Вивчали досвід Хмельниччини. У цій області створено найбільшу кількість спроможних громад, в яких ефективно працюють відділи освіти.

 «Для громади основне завдання – це освіта, - говорить про важливість семінару заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, - те як буде побудований процес навчання визначає успіх об`єднаних громад. Ми зацікавлені в тому, щоб якість освіти зростала, а рівень знань учнів підвищувався».

Нові відділи освіти будуть незалежними від централізованих рішень або політичної ситуації. Вони зможуть самостійно планувати свою роботу відповідно до кількості населення у громаді, чисельності учнів та шкіл.

Не зважаючи на високу відповідальність, яка тепер покладається на об’єднані громади, їх представники мають також і великі сподівання:

«Батьки та учні сподіваються на те, що підвищиться якість навчання, школи будуть відремонтовані та забезпечені необхідним, - ділиться учасниця семінару Лідія Колісник, - ми маємо виправдати ці надії».

Одним з методів побудови ефективної системи освіти є створення опорних шкіл. Прогнозують, що це будуть базові заклади, які даватимуть знання високої якості. Менші розташовані недалеко школи стануть їх філіями. До опорних шкіл буде організований підвіз учнів з інших закладів.

«Основна перевага управління освітою в територіальній громаді – це можливість самостійно обирати способи організації роботи залежно від потреб громади. Єдиний критерій у цьому процесі - це якість освіти», - відзначає директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олексій Полторацький.

Семінар проходив в рамках шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні». Такі навчання вже проводили для освітян з Житомирської та Полтавської областей.