Реформа освіти

На Україну очікує реформа середньої освіти. Вже до кінця навчального року розраховують на прийняття нового закону. Дніпропетровщина взяла активну участь у цих процесах - від області надходить найбільше пропозицій із реформування освіти. Регіон також долучився до процесу створення опорних шкіл.

            Оптимізувати освітню мережу, створити школу європейського зразка та підвищити якість навчання – такі завдання реформи освіти в Україні. Одним з варіантів змін у середній школі є процес створення опорних шкіл. Дніпропетровщина активно долучилась до інноваційної ідеї. У регіоні ведеться підготовча робота та спеціальні семінари для працівників відділів освіти районів області та об’єднаних громад.

            Передбачається, що у кожному селі обов’язково залишиться початкова школа. Для старших учнів заняття проходитимуть у опорному закладі. Для того, що стати опорною школа має відповідати багатьом критеріям: зручність розташування для підвозу школярів, матеріально-технічне оснащення, можливість доступу до мережі Інтернет, професіоналізм педагогів тощо. У ній навчатимуться більше 300 дітей. Школа також повинна мати не менше трьох філій.

            Завдяки оптимізації мережі шкіл на опорні заклади можна буде витрачати значно менше бюджетних коштів, ніж на неефективну освітню мережу. Для оснащення опорної школи також залучатимуть зовнішні інвестиції.