Вища і професійна освіта

У жовтні 2017 року вперше в місті Кам’янському на території міського парку культури та відпочинку проведено профорієнтаційний інтерактивний захід «Місто Професій» за ініціативи Міжнародного журналу «Community Business Magazine» під гаслом «Крокуємо в майбутнє разом».

У заході взяли участь 4 заклади професійно-технічної освіти, вищі навчальні заклади, організації і підприємства міста.

Понад 3 тисячі дітей відвідали незвичайне «Місто професій», отримали трудові паспорти та мали можливість поринути у доросле життя та отримати першу «роботу». Також захід відвідали школярі Верньодніпровська, Вільногірська, Карноухівки. Загальна кількість відвідувачів – 7 тисяч громадян різного віку.

Професійно-технічні навчальні заклади підійшли до заходу не формально. Це був справжній багатоступеневий квест із майстер-класами та демонстрацією професій галузей металургії, машинобудування, автомобільного транспорту, харчування, торгівлі, легкої промисловості, сфери побуту, будівництва, електротехніки.

На експозиції зварників «Мелодія, що застигла в металі» продемонстровано зразки сучасного зварювального обладнання, інструменти, що надано Товариством зварників України і м. Одеса та діючий зварювальний пост, що відповідають вимогам Європейського стандарту.

Деякі учні ПТНЗ вирішили продовжити освіту на майстра виробничого навчання, щоб ділитися з іншими своїми знаннями, навичками, досвідом та допомагати юнакам та дівчатам робити перші, але дуже важливі кроки на шляху до професійної майстерності.

Організатори проекту «Місто професій» висловили подяку профтехосвітянам Дніпропетровщини за активну участь, адже в Кам'янському та Кривому Розі вперше проведено цей профорієнтаційний інтерактивний захід та отримано високі результати.

Повний перебіг профорієнтаційного заходу «Місто професій» в Кам’янському розміщено на сайті НМЦ ПТО у Дніпропетровській області http://nmc-pto.dp.ua/ в розділі «Фотоматеріали ПТО».

 

О.В.Гришаєва,

в.о. директора НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області