Вища і професійна освіта

24 жовтня 2017 року на базі Національного гірничого університету відбулася зустріч з учнями-слухачами  Дніпропетровського відділення Малої академії наук.  Серед присутніх були учні й викладачі Першотравенського гірничого ліцею.

Головними завданнями такої зустрічі стала  реалізація державної політики у сфері позашкільної освіти, підтримка обдарованої молоді, стимулювання її творчого потенціалу, задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів і здібностей та надання навчальним закладам методичної допомоги з питань роботи з обдарованою молоддю.

Слухалося питання тристоронньої угоди «Національний гірничий університет, Мала академія наук, учні» та дослідницько-експериментальна наукова й винахідницька робота  наук про Землю.

З присутніми розмову вели Хоменко Ю.Т., проректор з навчальної роботи НГУ, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент, заслужений працівник народної освіти, Тягло Н.В., директор КПНЗ «МАНУМ» ДОР», Овчаренко Н.В., заступник директора з науково-методичної роботи КПНЗ «МАНУМ» ДОР» та Роман  Дичковський, директор центру українсько-польського проекту НГУ.

Учні прослухали про умови співпраці з 30 професорами, кандидатами  наук та викладачами НГУ, які будуть науковими керівниками разом з викладачами навчальних закладів їхні дослідницьких робіт, отримали план на 2017-2018 навчальний рік, реалізація якого буде здійснюватися очно-дистанційно.

 По закінченню зустрічі учні Першотравенського гірничого ліцею були запрошені до лабораторій кафедри гідрогеології та інженерної геології Національного гірничого університету, де спілкувалися з питань  оцінки екологічної ситуації в Кривбасі, Західному Донбасі на основі вивчення хімічного складу підземних вод, промислових типів родовищ та розвитку підтоплення й захисту від нього на території міст Дніпропетровщини.

Займаючись дослідницькою роботою на відділенні МАН «Науки про Землю» в рамках такої співпраці з Національним гірничим університетом, учні Першотравенського гірничого ліцею  зможуть більш змістовно здійснити дослідження й упровадити набуті знання з професії.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області