Вища і професійна освіта

Українська вишиванка, як прикраса, так і оберіг, є символом нескореності та незалежності України, своєрідний документ, за яким можна визначити приналежність носія до відповідного регіону держави. Адже кожна область країни може похвалитися особливою вишиванкою, яка відрізняється від інших технікою та орнаментом, притаманними тільки їй.

Створити вишиту мапу України з орнаментів різних куточків нашої Батьківщини вирішили профтехосвітяни Дніпропетровщини. Добираючи орнамент, вимальовуючи контури областей майстри вишивки не просто вкладають в роботу душу, а яскравими кольоровоми нитками об’єднують серця, зв’язуючи усі куточки України.

Мапа України подорожує Дніпропетровщиною від закладу до закладу. Сьогодні голка єднання в руках учнів Марганецького професійного ліцею. Над вишиваним кодом нації захопливо працюють поруч учні та педагоги  навчального закладу. До ліцею вишиванка прибула з Кривого Рогу. Естафету буде продовжено. І невдовзі унікальне творіння – барвисту мапу нашої Батьківщини - побачимо на територіальному турі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)», в якій візьмуть участь навчальні заклади профтехосвіти Дніпропетровської області.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області