Вища і професійна освіта

Участь аспіранта Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» (м. Дніпро) Олександра Шевченка у міжнародній програмі подвійних дипломів (Україна-Німеччина) принесла феноменальний результат – проведення і захист інноваційної і навіть сенсаційної роботи з обґрунтування параметрів фільтрувально-пульсаційної машини для зневоднення глибоководних органічно-мінеральних осадів. Керівники кандидатської дисертації професор кафедри гірничих машин та інжинірингу Національного гірничого університету Всеволод Франчук (Україна) і професор ТУ «Фрайберзька гірнича академія» Карстен Дребенштедт (Німеччина) зазначили, що свою ідею він розвив до наукового відкриття.

Після успішного захисту наукової роботи Олександра Шевченка в НГУ, молодому вченому належить захиститися ще і в Німеччині, де він отримає диплом «доктора-інженера».

– Новизна моєї роботи у тому, що я пропоную використовувати тиск, який пульсує, – пояснює Олександр Шевченко. – Адже більшість фільтрувальних установок працюють при незмінному тиску. У моєму дослідженні все зведено до того, що тиск, який передається на зневоднюваний матеріал змінюється і пульсує або змінюється з встановленою частотою та амплітудою. Таку установку можна використовувати як для очищення води або іншої рідини від твердих часток, так і для отримання осаду певної вологості. Новітню фільтрувально-пульсаційну машину також можна використовувати на гірничих і на гірничо-збагачувальних підприємствах. Її продуктивність може бути вище, ніж продуктивність установок, які наразі використовуються на підприємствах.

Інформаційно-аналітичний центр НГУ