Вища і професійна освіта

У рамках співпраці профтехосвіти Дніпропетровської області з обласним центром зайнятості у режимі відеозв’язку проведено установчий семінар-практикум відповідальних за освіту дорослих в ПТНЗ за темою «Про завдання навчальних закладів ПТО області з участі у виконанні педпослуг з перенавчання безробітного населення».

Методичною службою Дніпропетровській області окреслено основні підходи до організації професійного навчання дорослого населення відповідно до нормативних вимог, затвердження нового Закону України «Про освіту», поінформовано представників ПТНЗ про обговорення державних стандартів професійно-технічної освіти, що розроблені у 2017 році, впровадження елементів дуального навчання в підготовку кваліфікованих робітників, зауважено на участі профтехосвіти Дніпропетровщини у міжнародних проектах.

Службою зайнятості проаналізовано реалізацію задач з відповідності рівня професійної підготовки слухачів в ПТНЗ за направленням обласного центра зайнятості вимогам ринку праці, порядком підготовки документів та отримання коштів на навчання безробітних.

Учасники семінару-практикуму отримали рекомендації щодо використання навчальними закладами своїх можливостей для організації вхідного контролю при організації професійного навчання дорослого населення, професійної підготовки слухачів за індивідуальною формою навчання. Для практичного використання рекомендації будуть розміщені на сайті НМЦ ПТО у вільному доступі у рубриці «Віртуальна методична допомога ПТНЗ» – «Матеріали секції».

        

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

 у Дніпропетровській області